Dritëro Agolli

De Wikipedia, le encyclopedia libere
Dritëro Agolli
Sexo mascule
Nascentia 1931-10-13 (Devoll District)
Decesso 2017-02-03 (Tirana)
Causa de decesso maladia pulmonar[*]
Citatania Albania
Educate in Saint Petersburg State University[*]
Occupation jornalista[*], poeta[*], scriptor, scenarista[*]
Lingua albanese
Signatura
Sito http://dritero.com/
Identificatores
ISNI 0000000078309981
VIAF 49295
IMDB nm1039215
Commons Dritëro Agolli

Dritëro Agolli (nascite in Devoll, Albania, le 13 de octobre 1931) es un poeta e scriptor albanese. Ille studeva in Leningrad, Union Sovietic, e comenciava scriber primemente poesia e post contos, pecias, esayos e romances.

Opera[modificar | modificar fonte]

 • Mesditë poesia 1969
 • Komisari Memo, novella 1970
 • Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo, novella 1973
 • Njeriu me top, novella 1975
 • Nënë Shqipëri, poesia 1976
 • Trendafili në gotë, novella 1980
 • Mosha e bardhë, theatro 1985
 • Njerëz të krisur, 1995
 • Shpirti i gjyshërve 101 këngë, poesia 1996
 • Vjen njeriu i çuditshëm, poesia 1996
 • Teshtimat e lirisë. Njeriu, politika dhe kultura, essayo 1997
 • Zhurma e erërave të dikurshme, 1999
 • Gdhihet e ngryset, poesia 2000
 • Dështaku, novella 2000
Nota
Nota